صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
3- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۴۰۰/۱/۲۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » دانستنیهای پزشکی
 
دانستنیهای پزشکی

 

عفونت‌های قارچی

 

عفونت‌های قارچی

پیرامون بیماریهای قارچی تا کنون مطالب زیادی منتشر شده است،حال در اینجا به مواد خوراکی مفید برای مقابله با آن اشاره می شود.

 


 به‌ویژه اینکه در فصل تابستان استفاده از استخر‌های عمومی می‌تواند بستر مناسبی برای شیوع عفونت‌های قارچی در مردان و زنان باش
د.مهم ترین مواد غذایی که خاصیت گند زدایی دارند از این قرارند:
سیر: به‌خاطر خاصیت بالای گندزدایی‌اش بهترین گیاه ضد‌قارچ محسوب می‌شود. براساس مطالعات علمی دانشگاه بنارس هند درباره سیر، وجود ترکیب آجوئن در سیر مانند برخی از داروهای شیمیایی علیه کپک قارچ بسیار مؤثر است. در مطالعه‌ای دیگر نشان داده شده کسانی که روزانه 25میلی لیتر عصاره سیر مصرف کرده‌اند، سرم خونشان قدرت بسیاری در برابر چندین قارچ شایع، ازجمله عامل عفونت‌های مخمری از خود نشان داده است.
شیرین بیان: گیاه دیگر معروف ضد‌قارچ محسوب می‌شود که دارای 25ترکیب ضد‌قارچی است.
روغن درخت چای: نیز یک گندزدای بسیار قوی است که در درمان عفونت‌های قارچی مختلفی توصیه شده است. یکی از انواع قارچ‌های مشهور قارچ کاندیداست که پوست گردوی سیاه و بابونه از  بهترین گیاهان برای مقابله با آنهاست. بابونه در داروخانه‌های اروپایی به‌صورت گیاه ضد‌قارچ و گند‌زدای بدون نسخه در آمده است. نکته قابل توجه در استفاده موضعی یا خوراکی انواع این گندزداها و ضد‌قارچ‌های طبیعی در درجه اول مشورت با پزشک متخصص است.

بالا^^