صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
دوشنبه   ۱۴۰۰/۱/۳۰  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
هوش مصنوعی می تواند فکر شما را بخواند

 

 هوش مصنوعی می تواند فکر شما را بخواند
 

محققان ژاپنی به فناوری هوش مصنوعی تازه‌ ای دست یافته اند که با تحلیل اطلاعات حاصل از اسکن مغز، می تواند در خصوص طرز فکر و اندیشه‌ های افراد، اطلاعات مدون ارائه ‌دهد.

 به گزارش از "دیجیتال ترندز" این سیستم هوشمند ابتدا داده ‌های مربوط به ام‌آرآی مغز هر فرد را دریافت می‌کند و با بررسی تصاویر اسکن شده مغز از این طریق می‌تواند با ارائه گزارش مکتوب شرح دهد که فرد به چه چیزی می اندیشیده است و نظرات و دیدگاه‌ هایش در آن لحظه مشخص چه بوده است.
هدف از انجام این پژوهش دردانشگاه اوچا نومیزو مشخص شدن این موضوع است که مغز چگونه اطلاعات خود را در مورد آنچه که در پیرامونش اتفاق می افتد، تجزیه تحلیل و ارائه می‌دهد، برای نیل به این هدف الگوریتمی طراحی شد که درک و تفسیر فعالیت‌ های مغز انسان به صورت مکتوب را میسر می سازد. گرچه این سیستم هوشمند هنوز در مراحل اولیه طراحی و نهایی شدن قرار دارد، اما در آینده نه چندان دور می‌توان از این فناوری هوشمند برای تسهیل تعامل مغز انسان و رایانه ‌ها و دسترسی دقیق به آنچه در مغز افراد در جریان است، بهره گرفت. اضافه براین از این روش می‌توان برای ساده سازی روند فهم دانشمندان از فرآیند پردازش اطلاعات گوناگون مانند اطلاعات بصری، صوتی، معنایی، زبانی، احساسی و... توسط مغز استفاده کرد.

بالا^^