صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
دوشنبه   ۱۴۰۰/۱/۳۰  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
کنترل تلفن همراه با هدفون و حالت صورت ممکن می‏ شود

 

کنترل تلفن همراه با هدفون و حالت صورت ممکن می‌شود
 

مخترعین موفق به طراحی و تولید نوعی بالش جدید شده اند که طلوع آفتاب را شبیه‌سازی می‌کند. این بالش هوشمند با شبیه‌سازی نور خورشید به بیدار شدن فرد کمک می‌کند. در هر دو طرف این بالش نوارهای نوری تعبیه شده است که با توجه به نوع برنامه خواب استفاده کننده از آن تغییر رنگ می‌دهد. 


اگر چه تا به حال برای کنترل تلفن همراه خود به حداقل یکی از دست‌هایتان نیاز داشته‌اید، اما به‌زودی با استفاده از هدفون و تغییر حالت چهره می‌توانید این کار را انجام دهید. مدتی است برنامه‌هایی برای کنترل گوشی با استفاده از فرامین صوتی مانند سیری و بیکسبای ابداع شده‌اند، اما اختراع جدید یک دانشجوی دکترای آلمانی به نام دینس ماتیس باعث خواهد شد تا کنترل تلفن‌های همراه برای افراد با سادگی بیشتری انجام شود. سخت‌افزار نصب شده در گوشی ابداع شده به‌وسیله این فرد قادر به شناسایی حالت چهره هر فرد و ارسال شکلک‌هایی به تلفن همراه بر همین اساس است. لذا در صورت لبخند زدن کاربر شکلک یا emoji خندان به گوشی ارسال می‌شود.
این فناوری که هنوز در مراحل اولیه طراحی است، موجب خواهد شد گوشی‌هایی که امروزه برای گوش کردن به موسیقی به‌کار می‌روند در آینده کاربردهای گسترده‌تری پیدا کنند. در این گوشی‌ها یا هدفون‌ها از الکترودهایی استفاده شده که قادر به شناسایی حرکت عضلات صورت و هرگونه تغییر در آنها هستند. آنها می‌توانند اطلاعات دریافتی از این طریق را به تلفن همراه منتقل کنند. ماتیس می‌گوید این روش به روشی جایگزین برای استفاده از تلفن همراه مبدل نمی‌شود، بلکه یک روش مکمل برای کاربرد گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود تا کنترل صوتی و دستی آن را بهینه کند. گوشی ابداع شده این دانشجو فعلا با دقت 90 درصد قادر به شناسایی پنج حالت مختلف در چهره است که عبارت است از: لبخندزدن، چشمک زدن، برگرداندن سر به سمت راست، باز کردن دهان و درخواست سکوت با تولید صدای سیس با دهان.

بالا^^